b
کمر باریک

کمر باریک

❤️ راز داشتن کمر باریک [ رژیم غذایی+ ورزش برای باریک شدن کمر ]

توضیحات بیشتر

تکنیکی برای باریک کردن کمر در یک هفته

برای باریک شدن کمر در یک هفته، تعداد وعده هایی غذایی را بیشتر کنید اما حجم کمتری غذا بخورید. تمرینات شکمی را هر روز انجام دهید. فیبر را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. از دمنوش ها و روغن های گیاهی مخصوص لاغری شکم و پهلو استفاده کنید.

ورزش برای باریک شدن کمر و پهلو

کمر باریک شدن با ورزش فقط به معنای تقویت عضلات آن ناحیه نیست، بلکه به کاهش چربی نیز نیاز دارد. فقط انجام تمرینات شکمی برای کاهش چربی دور کمر کافی نیست. با این حال، با انتخاب سبک زندگی سالم مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، همچنین کاهش استرس و داشتن خواب با کیفیت خوب، می توانید از افزایش وزن و ذخیره چربی در ناحیه میانی بدن جلوگیری کنید. وقتی صحبت از از دست دادن چربی می شود، پیاده روی بهترین ورزش برای باریک شدن کمر است. داشتن کمر باریک با ورزش دور از انتظار نیست و شما می توانید با انجام ورزش کمر باریک به حالت دلخواه خود برسید.

 

راز داشتن کمر باریک که کسی به شما نمی گوید!

روش های داشتن کمر باریک زیاد سخت نیست. شما می توانید با کمی تمرین و کنترل رژیم غذایی کمر باریک شدن را تجربه کنید. یکی از راه های کمر باریک شدن یک رژیم غذایی کنترل شده با کالری و انتخاب غذای سالم برای کاهش وزن دور کمر یا هر جای دیگری کاملا ضروری است. دیگر راز داشتن کمر باریک، ورزش است. ورزش ها می توانند عضلات را تقویت کنند، ماهیچه ها را تقویت کنند و حتی اندازه عضلات را بسازند و برای بزرگ کردن سینه  ها و خوش فرم شدن آنها نیز مناسب است، اما برای تغییر چربی بدن بسیار اندک عمل می کنند.

 

راهنمای کامل رژیم غذایی برای باریک شدن کمر

برنامه غذایی 14 روزه برای کوچک کردن دور کمر من

اگر یکی از اهداف تناسب اندام شما این است که کمری باریکتر داشته باشید، حفظ یک رژیم غذایی مناسب عامل کلیدی باریک شدن کمر است. رژیم غذایی برای باریک شدن کمر آنچنان سخت و سنگین نیست. یک رژیم غذایی مغذی است که بر پایه فیبر و پروتئین ساخته شده است. تامین این سه مورد برای بدن بهترین راه برای بهینه سازی کاهش چربی است. افزایش تعداد غذاهای فیبری و مواد غنی از پروتئین که مصرف می کنید فواید بی شماری دارد. شکم شما را پر می کند، کالری دریافتی روزانه را کاهش می دهد، گوارش را بهبود می بخشد و به ترمیم بدن شما کمک می کند!

 

آیا حلقه زدن باعث باریک شدن کمر می شود؟

حلقه زدن یک روش عالی برای لاغری کمر و پهلو است. حلقه کمر باریک به هولاهوپ معروف است. هولا هوپ با سایر فعالیت‌های هوازی رقص مانند سالسا، رقص تاب و رقص شکم در مورد کالری سوزی قابل مقایسه است. به طور متوسط، زنان می توانند حدود 165 کالری و مردان 200 کالری در طول یک جلسه 30 دقیقه ای حلقه بسوزانند. وقتی با ورزش کالری می سوزانید و تغییرات درستی در رژیم غذایی خود ایجاد می کنید، احتمال کاهش چربی بدن را افزایش می دهید. اگر به دنبال کاهش چند سانتی متری دور کمر و باسن خود هستید، حلقه زدن ممکن است نوع ورزش مناسبی برای شما باشد، به خصوص اگر از هولاهوپ وزن دار استفاده می کنید.

 

هولاهوپ به سلامت قلب و عروق شما کمک می کند.

تناسب اندام قلبی عروقی را افزایش می دهد. این به نوبه خود می تواند خطر بیماری قلبی و دیابت را کاهش دهد، سطح کلسترول را بهبود بخشد، عملکرد مغز را بهبود بخشد و حتی استرس را کاهش دهد. هنگامی که با حلقه به یک ریتم ثابت برسید، ضربان قلب شما افزایش می یابد، ریه های شما سخت تر کار می کنند و جریان خون بهبود می یابد. همچنین زمان بیشتری را در منطقه هوازی صرف کالری سوزی و تقویت سلامت قلب خود خواهید کرد.

 

عضلات مرکزی شما را به چالش می کشد.

اگر تا به حال از هولاهوپ استفاده کرده اید، می دانید که چقدر باید باسن خود را حرکت دهید تا حلقه دور کمرتان بماند. برای حفظ حرکت هولاهوپ، به عضلات مرکزی قوی و تحرک خوب در باسن نیاز دارید. یادگیری نحوه استفاده از هولا هوپ و تمرین منظم آن، یک راه عالی برای هدف قرار دادن و تمرین دادن عضلات شکم، و همچنین عضلات مایل و باسن است.

تعادل شما را بهبود می بخشد.
 داشتن تعادل خوب به شما امکان کنترل بهتر حرکات بدن را می دهد. همچنین به بهبود وضعیت بدن شما کمک می کند و به شما امکان می دهد تمرینات دیگری را با فرم صحیح انجام دهید. هر نوع فعالیت بدنی که شما را ملزم به حفظ وضعیت بدنی و ثبات روی یک پایه حمایتی می کند، مانند هولاهوپینگ، می تواند به شما در حفظ و بهبود تعادل کمک کند.
با عضلات پایین تنه شما کار می کند.
 این فقط عضلات اصلی شما نیستند که با حلقه زدن تمرین می کنند. ماهیچه های پایین تنه شما، از جمله عضلات چهارسر ران (جلو ران)، همسترینگ (پشت ران)، باسن، و ساق پا، همگی سوزش را احساس می کنند، به خصوص اگر از حلقه سنگین استفاده کنید. برای اینکه حرکت جلو به پشت و پهلو به پهلو ادامه داشته باشد، باید عضلات بزرگ پاها و باسن خود را به کار بگیرید تا به قدرت حرکت کمک کنند.
ارزان و قابل حمل.
 هولا هوپینگ شامل رفت و آمد به باشگاه، کلاس های تناسب اندام شلوغ، یا انتظار در صف استفاده از دستگاه کاردیو نیست. به علاوه، ارزان است و می توانید آن را عملاً در هر مکانی انجام دهید، از جمله اتاق نشیمن، حیاط جلو یا گاراژ.

 

نکاتی که باید هنگام کار با حلقه برای باریک کردن دور کمر رعایت کنید.

حلقه با اندازه مناسب را پیدا کنید. موفقیت تمرینات شما بستگی زیادی به اندازه حلقه انتخابی شما دارد. یک نکته برای مبتدیان این است که از حلقه بزرگتری برای شروع استفاده کنید زیرا آهسته تر می چرخید. اگر می توانید، قبل از خرید حلقه آن را امتحان کنید. بهترین وزن را انتخاب کنید. ویدیو آموزشی تماشا کنید. چندین آموزش حرفه ای و تخصصی در مجموعه آسشو وجود دارد که شما را با نحوه استفاده درست از هولاهوپ با فرم مناسب آشنا می کند.

 

چطوری کمر باریک داشته باشیم + روشهای تضمینی داشتن کمر باریک

چطوری کمر باریک داشته باشیم؟ بسیاری از افراد پس از شروع فرآیند لاغری به دنبال این هستند که برای کمر باریک شدن چه کنیم؟ یا برای کمر باریک شدن چه بخوریم؟ در صورتی که اراده قوی برای اینکار دارید کمر باریک داشتن چندا دور از انتظار نیست.

روش های داشتن کمر باریک

روش های ساده ای برای داشتن کمر باریک ارائه شده است که ما در ادامه مهمترین آنها را خدمتتان ارائه می کنیم.
یک رژیم غذایی مناسب سرشار از فیبر و پروتئین می تواند به باریک کردن کمر شما کمک کند. نوشیدن آب زیاد در طول روز می تواند به چربی سوزی بدن کمک کند.  همچنین مهار استرس و اضطراب نیز اثرگذار است. استرس و اضطراب باعث چاقی می شود. خواب کافی و به موقع نیز به شدت می تواند کمک کننده باشد.

 

استاندارد دور کمر باریک در زنان و مردان چه سایزی و چند سانتی متر است؟

حتما تا به ال به این فکر کردید که کمر باریک چند سانت است؟ و یا کمر باریک باید چند سانت باشد؟
در مردان کمر باریک چند سانتی متر است؟
معیار سلامت بدن و سایز مناسب کمر باریک در مردان زیر 94 سانتی متر است.

 

در زنان دور کمر باریک چند سانت است؟

اندازه کمر باریک در زنان زیر 82 سانتی متر است.
کمر باریک چه سایزی است؟
         سایز                                 آقایان                                      بانوان
       کوچک                              cm 89 >                                cm 81 >
       متوسط                              cm 89-107                            cm 81-102
       بزرگ                              cm 107 <                              cm 102 <      

کمر باریک ساعت شنی کمر باریک باید چند سانت باشد؟

تنها 8 درصد از بانوان اندام کمر باریک ساعت شنی دارند. در این حالت اندازه سینه و باسن بزرگتر و کمر باریکتر است. مهمترین چالش این افراد این است که افراد ساعت شنی کمر باریک چه بپوشند؟ به دلیل انحنای زیاد کمر شلوار مناسب برای این افراد وجود ندارد. به نوعی چنین شلوارهایی مخصوص این آناتومی وجود ندارد و کسانی که کمر ساعت شنی دارند باید برای سایز شلوارهایشان فکر دیگری بکنند.

ورزش برای باریک شدن کمر و پهلو

کمر باریک شدن با ورزش فقط به معنای تقویت عضلات آن ناحیه نیست، بلکه به کاهش چربی نیز نیاز دارد. فقط انجام تمرینات شکمی برای لاغری شکم و پهلو و کاهش چربی دور کمر کافی نیست. با این حال، با انتخاب سبک زندگی سالم مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، همچنین کاهش استرس و داشتن خواب با کیفیت خوب، می توانید از افزایش وزن و ذخیره چربی در ناحیه میانی بدن جلوگیری کنید. وقتی صحبت از از دست دادن چربی می شود، پیاده روی بهترین ورزش برای باریک شدن کمر است. داشتن کمر باریک با ورزش دور از انتظار نیست و شما می توانید با انجام ورزش کمر باریک به حالت دلخواه خود برسید.
لانژ معکوس با حرکت زانو
لانژ معکوس با حرکت زانو، عضلات مرکزی و پایین تنه را درگیر می کند و در عین حال جریان خون را در بدن افزایش می دهد. در حالت ایستاده شروع کنید و یک پا را به عقب در یک لانژ کامل معکوس بکشید. هسته بدن خود را درگیر کنید و با پایین آوردن پای جلویی خود به سمت زمین تعادل را حفظ کنید. سپس، همانطور که به موقعیت شروع باز می گردید، زانوی پشتی خود را تا ارتفاع کمر در مقابل خود به سمت بالا ببرید. برای هر پا پنج بار تکرار کنید.
 
باسن لگد می زند
کار کردن با همسترینگ، چهار پا و باسن در این تمرین جریان خون را افزایش می دهد و اگر با شدت انجام شود، می تواند کالری زیادی بسوزاند! بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. بازوهای خود را در پهلوی خود قرار دهید و در آرنج خم شوید. در مرحله بعد، زانوی چپ خود را خم کنید، گویی می خواهید دویدن را شروع کنید، اما با پاشنه پای خود باسن خود را لمس کنید. حرکت را روی پای دیگر تکرار کنید. این تمرین باید به سرعت انجام شود، بنابراین من شما را تشویق می‌کنم در هنگام انجام ضربات باسن، سرعت خود را افزایش دهید. 60 ثانیه تکرار کنید.
 
پلانک
پلانک می تواند در درگیر کردن ماهیچه های سراسر بدن موثر باشد. مهم است که مطمئن شوید که عضلات مرکزی خود را در طول این تمرین درگیر می کنید تا فشاری به کمر وارد نکنید. از دست‌ها و زانوها شروع کنید و روی ساعد پایین بیاورید. ساعدها را روی زمین زیر شانه های خود قرار دهید. شکم خود را به داخل بکشید و پاها را به عقب ببرید. در حالی که روی انگشتان پا بلند می‌شوید، انگشتان پا را به زیر بکشید تا بالاتنه‌تان از زمین جدا شود. با حفظ یک پشت صاف، هسته مرکزی خود را درگیر کنید. موقعیت را برای 30 ثانیه نگه دارید. استراحت کنید، سپس یک بار دیگر تکرار کنید.


زانو تا آرنج
دستان خود را پشت سر خود قرار دهید و پاهای خود را به اندازه عرض باسن خود بایستید. آرنج چپ را به سمت پایین فشار دهید در حالی که زانوی چپ را بالا آورده اید تا به زانو به سمت آرنج برسید. این کار را 10 بار تکرار کنید و سپس به سمت دیگر بروید.
جک های جامپینگ
جک های جامپینگ یک شکل عالی از تمرینات هوازی در محل هستند که می توانید در خانه انجام دهید. در حالت ایستاده با فاصله پاها از هم شروع کنید. هر دو پا را به سمت بیرون بپرید، با هدف قرار گرفتن بیشتر از عرض شانه و در حالی که دست ها بالای سرشان را لمس می کنند. به موقعیت شروع بازگردید. برای 10 تکرار یا 60 ثانیه تکرار کنید.
پرش اسکات
یکی دیگر از مکمل‌های موثر برای پایان‌دهنده یک جلسه تمرین با وزنه، اسکات پرش در حالی که کالری سوزانده می‌شود، هسته و پایین بدن را درگیر می‌کند. ایستادن را با پاها به اندازه عرض شانه شروع کنید. در حالت اسکوات به پایین بیایید، پاهای خود را روی زمین فشار دهید و به طرز انفجاری به سمت آسمان بپرید. فوراً در حالت اسکات فرود بیایید تا ضربه روی زانوها و باسن را کاهش دهید. برای 10 تکرار تکرار کنید.
پلانک جک
پلانک جک نوعی  آموزش ماساژ پا است نه تنها بر عضلات مرکزی بدن شما کار می کند، بلکه انجام این تمرین باعث افزایش جریان خون و افزایش ضربان قلب می شود. در حالت پلانک کامل شروع کنید. برای محافظت از کمر خود، شکم خود را درگیر کنید. در مرحله بعد، هر دو پا را مانند جک جامپینگ به بیرون بپرید و در حالت پلانک باقی بمانید. سپس، پاها را به عقب بپرید. با تکرار حرکت، سرعت را افزایش دهید. برای 10-20 تکرار تکرار کنید.
کرانچ دوچرخه ایستاده
در حالی که پاها به اندازه عرض شانه باز است، آرنج های خود را خم کنید و دست ها را پشت سر قرار دهید. زانوی راست خود را خم کنید و در کمر بچرخانید، آرنج چپ خود را در سراسر بدن قرار دهید تا به آن برسد. سپس زانوی چپ را خم کنید، آرنج راست را در سراسر بدن فشار دهید تا به آن برسد. به پهلوهای متناوب ادامه دهید و شکم خود را در سراسر آن فشار دهید. 10 بار در هر طرف تکرار کنید.
طرف ایستاده می رسد
سمت ایستاده به عضلات پایین شکم و مورب می رسد. صاف بایستید و پاها را کنار هم قرار دهید و بازوها را در کنار هم قرار دهید. بازوی راست خود را بلند کنید و دست راست را مانند کرانچ پشت سر قرار دهید. اجازه دهید بازوی چپ خود را به سمت چپ بدن پایین بیاورید و قسمت‌های مایل چپ را فشار دهید و کشش را در کمر راست خود احساس کنید. اریب های سمت راست را درگیر کنید تا بدنه تور را به سمت وسط بکشید. قبل از تغییر سمت، 10 بار تکرار کنید.
ورزش برای باریک شدن کمر و پهلو به شدت موثر است. برخی معتقدند که لزومی به ورزش نیست و ورزش برای باریک شدن کمر بی فایده است. اما این عقیده کاملا اشتباه است. بارها ثابت ده که در کنار رژیم غذایی کمر باریک شدن با ورزش امکان پذیر است.
 

 

سخن پایانی جهت راز داشتن کمر باریک:

در این مقاله تمام راه ها و روش های باریک شن کمر گفته شد. همانطور که خواندید تمرینات ورزشی می تواند تا حد قابل توجهی به لاغری کمر شما کمک کند. این امر نیازمند آموزش و تمرینات حرفه ای است. مجموعه آسشو با تولید پکیج های آموزشی لاغری کمر باریک به شما آموزش می دهد تا چطور با تمرینات حرفه ای و اصولی آناتومی بدن خود را بهبود بخشید.

ورزش برای باریک شدن کمر

کمر باریک

فرم ارسال نظر

,rj