b
آموزش ماساژ کف پا

آموزش ماساژ کف پا

🟢 آموزش ویدیویی ماساژ کف پا با دوبله فارسی برای درمان سیاتیک یبوست دیابت با زبان ساده و دوبله فارسی برای اولین بار در سایت آسشو.

توضیحات بیشتر

دوره آموزش ماساژ کف پا به زبان فارسی و راهنمای صفر تا صد

آموزش ماساژ کف پا

آموزش ماساژ کف پا یکی از آموزش های کاربردی امروزه است. یکی از مهمترین دلایل این امر را می توان این دانست که کف پا مرکزی از همه اعصاب ها و نقاط حساس بدن است و می شود با ماساژ نقاط مخصوصی از کف پا بسیاری از بیماری ها را درمان کرد. مرکز تخصصی آس شو به صورت کاملا تخصصی اقدام به تولید آموزش ماساژ کف پا دوبله فارسی کرده است. آموزش ماساژ کف پا ساده، ولی بسیار تخصصی است.

طریقه ماساژ کف پا

برای استفاده از تکنیک ماساژ رفلکسولوژی کف پا مراحل زیر را به دقت انجام دهید:  
     کف دست ها را در دو طرف پا قرار دهید
     به آرامی سمت راست پا را به سمت جلو بکشید در حالی که سمت چپ را به عقب فشار دهید
     سمت چپ پا را به سمت عقب فشار دهید در حالی که سمت راست را به جلو بکشید
     این حرکت چرخشی را تکرار کنید، دست ها را از مچ پا تا انگشتان پا بکشید و کاملا پا را با ماساژ دست کاور کنید
حرکت چرخشی ملایم به گرم شدن پا کمک می کند تا برای ماساژ رفلکسولوژی کف پا بیشتر آماده شود
مالش قوس
افراد می توانند از مالش قوس برای ماساژ قسمت زیرین پا استفاده کنند. برای استفاده از این روش ماساژ کف پا:
     بالای پا را در یک دست نگه دارید
     با انگشتان دست دیگر، طول قوس را مالش دهید
     این کار را به طور مکرر از پاشنه تا توپ پا انجام دهید

ماساژ انگشتان پا

خم شدن انگشتان پا ممکن است باعث انعطاف پذیری در پا شود. برای استفاده از این تکنیک ماساژ پا:

  پاشنه پا را با یک دست بگیرید

  تمام انگشتان پا را روی یک پا به طور همزمان با دست دیگر به جلو و عقب خم کنید

  این حرکت را تکرار کنید، فشار را به آرامی افزایش دهید و انگشتان پا را تا دامنه کامل حرکت خود خم کنید

ماساژ پاشنه پا

فشار دادن پاشنه ممکن است به کاهش تنش در پشت پا کمک کند. برای استفاده از این تکنیک:

  بالای پا را در یک دست نگه دارید

  پشت پاشنه پا را در دیگری نگه دارید

  پشت پاشنه پا را به طور مکرر فشار داده و رها کنید

 

آیا ماساژ کف پا در افزایش قد تاثیر گذار است؟

با گسترش ماساژ کف پا این سوال مطرح شد که آیا ماساژ کف پا برای افزایش قد مناسب است؟ پس از طرح این سوال محققان آزمایش افزایش قد با ماساژ کف پا را شروع کردند. اما به طور نا امید کننده ای فقط تعداد انگشت شماری از افراد تحت آزمایش موفق به ماساژ کف پا و افزایش قد شده اند. بنابراین می توان گفت ماساژ کف پا برای رشد قد چندان تغییراتی ایجاد نمیکند.

 

تاثیر شگفت انگیز ماساژ کف پا در افزایش قد را بدانید!

ماساژ کف پا قبل از خواب

ماساژ ساق پا و پا قبل از خواب باعث بهبودی همه جانبه می شود، به آرامش بدن و ذهن کمک می کند، گردش خون را بهبود می بخشد و خواب آرام را تشویق می کند. هیچ چیز مثل ماساژ کف پا قبل ازخواب نمی تواند به آرامش انسان کمک کند.


ماساژ درمانی کف پا در طب سنتی

ماساژ کف پا در طب سنتی با روغن های اکثرا گرم انجام می شود تا اثرگذاری بیشتری داشته باشد. روغن سیاه دانه یکی از همین روغن هاست. خواص ماساژ کف پا با روغن سیاه دانه بسیار زیاد است که در اینجا به برخی از آن خواص اشاره می کنیم:
روغن سیاه دانه یک ماده گیاهی است که از گیاه سیاهدانه که بومی اروپای شرقی و آسیای غربی است به دست می آید. روغن سیاه دانه حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات زیست فعال است که می تواند برای سلامت پوست و مو مفید باشد، همچنین به کاهش التهاب و کاهش وزن کمک کند. روغن سیاه دانه که به دلیل خواص دارویی قوی خود شناخته شده است، یک درمان طبیعی است که مردم برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها از آن استفاده می کنند، از جمله:

  •      سردرد
  •      کمر درد
  •     فشار خون بالا
  •      عفونت ها
  •      التهاب

روغن سیاه دانه حاوی ترکیبی به نام تیموکینون است که ممکن است رشد بافت را تحریک کرده و باعث بهبود زخم شود. همچنین می تواند علائم اگزما را کاهش دهد و در موارد خوش خیم آن را از بین ببرد. به همین دلایل است که ماساژ کف پا با طب اسلامی بیشتر رواج دارد چون نه تنها بدن را با ماساژ درمان می کند،

 

آیا ماساژ کف پا برای سردرد تاثیرگذار است؟

بله ماساژ کف پا برای درمان سردرد بسیار متداول است. همچنین ماساژ کف پا برای درد پریود نیز کارساز است. نقطه بین انگشت کوچک و انگشت چهارم پا را پیدا کنید، سپس به سمت پایین به ناحیه بین بند انگشتی که انگشتان پا به پا متصل می شوند حرکت کنید. برای چند دقیقه با اعمال فشار این نقطه را تحریک کنید. اعمال فشار به این نقطه می تواند به سردرد و درد پریود کمک کند. همچنین این ماساژ کف پا برای درد قاعدگی هم فوق العاده است. همچنین با کاهش استرس و اضطراب و تزریق آرامش به بدن بهترین نوع  ماساژ کف پا برای خواب است. دیگر نقطه موثر در ماساژ کف پا برای سردرد نقطه ای بین انگشت بزرگ و دوم شماست. با اعمال فشار آن ناحیه را ماساژ دهید. این نقطه به کبد هم معروف است و می توانید با ماساژ کف پا برای کبد چرب نیز به این نقطه مراجعه کنید.

 

ماساژ کف پا برای درمان یبوست

ماساژ منظم می تواند با کمک به ترشح گاز و مواد زائد، یبوست را تسکین دهد. به عنوان مثال، ماساژ منظم می تواند استرس را کاهش دهد و به نوبه خود درد مرتبط با سندرم روده تحریک پذیر را کاهش دهد. تصور می شود که ماساژ شکم به ویژه برای یبوست مفید است، اما ممکن است به انواع دیگری از ماساژ کف پا برای یبوست احتیاج پیدا کنید. برای این ماساژها می توانید از روغن کرچک، آرگان یا نارگیل استفاده کنید. تحقیقات نشان می دهد ماساژ شکم می تواند در درمان یبوست مزمن موثر باشد. ماساژ می تواند به افزایش دفعات اجابت مزاج، کاهش زمان عبور کولون، تسکین درد و ناراحتی و.. کمک کند.

 

نحوه انجام ماساژ برای درمان یبوست:

به پشت دراز بکشید و با هر دو دست فشار ملایمی به شکم خود وارد کنید. از سمت راست و پایین شکم خود شروع کنید. با فشار ملایم به آرامی دایره هایی در جهت عقربه های ساعت ایجاد کنید. سپس از کف دست راست خود برای اعمال فشار ملایم به داخل استخوان لگن استفاده کنید. رها کنید و به سمت راست، زیر مرکز دنده ها و سمت چپ فشار دهید. دست چپ خود را تغییر دهید تا به داخل استخوان لگن چپ فشار وارد کنید. از نوک انگشتان هر دو دست خود برای فشار دادن به شکم و کشیدن به سمت بالا استفاده کنید. دوباره از پایین سمت راست شروع کنید و در جهت عقربه های ساعت حرکت کنید. می توانید هر یک از این مراحل را چندین بار تکرار کنید، اما مراقب باشید که زیاده روی نکنید.

 

ماساژ کف پا برای درمان معده

رفلکسولوژی ممکن است به هضم کمک کند. یکی از نقاط بازتابی که روی پاهای شما یافت می‌شود به معده شما متصل است. وقتی این نقطه خاص تحریک شود، جریان خون به معده شما را افزایش می‌دهد و به بهبود هضم کمک می‌کند. رفلاکس معده زمانی ایجاد می شود که اسید معده از طریق مری به سمت بالا حرکت می کند و باعث ایجاد احساس سوزش در گلو و قفسه سینه می شود. طبق نکات رفلکسولوژی، دو نقطه روی پاهای شما می تواند به تحریک اندام های تحت تاثیر رفلاکس اسید کمک کند. برای انجام ماساژ کف پا برای رفلاکس معده نقطه ای روی خط روی کف پا، درست زیر پاشنه های هر دو پا، با دیافراگم شما مطابقت دارد. دستکاری این بخش می تواند به افزایش جریان خون بهبودی در این عضله کمک کند. درست در زیر این ناحیه رفلکسولوژی، فقط روی پای چپ شما، ناحیه‌ای مربوط به معده است.

 

ماساژ کف پا برای ریه

برای ماساژ دادن این ناحیه، با انگشتان شست خود ناحیه زیر انگشتان پا را عمیق فشار دهید و هنگامی که نقطه ای را احساس کردید که حساس به لمس است، عمیق تر فشار دهید و با استفاده از دایره های کوچک ماساژ دهید. کل ناحیه ریه را با تمرکز روی نقاط حساس به مدت یک دقیقه در هر پا ماساژ دهید. این به ریه شما انرژی بیشتری می دهد.

ماساژ کف پا برای کاهش فشار خون

انجام ماساژ درمانی پا می تواند به طور قابل توجهی فشار خون سیستولیک، فشار خون دیاستولیک و اضطراب را کاهش دهد. ماساژ پا به طور گسترده در دهه گذشته در مراقبت های بهداشتی مورد استفاده قرار گرفته است و ماساژ کف پا برای گردش خون بسیار پرطرفدار است. ماساژ کف پا در بیماران به طور محسوسی فشار خون را کاهش داد و گردش خون را بهبود بخشید. در آمریکا برای بیماران دیالیز این روش بسیار پرمصرف است.

ماساژ کف پا برای درمان پروستات

نقطه پروستات در پایه پاشنه در دو طرف قرار دارد. هنگامی که نقطه را پیدا کردید، آن را با انگشت شست خود، مالش دهید. به مدت 20 تا 30 ثانیه چند بار در روز مالش دهید.


ماساژ کف پا برای درمان دیابت

آیا درمان دیابت با ماساژ کف پا واقعی است؟ ماساژ می تواند برای کسانی که مبتلا به دیابت هستند عالی باشد. ماساژ برای تسکین درد، بهبود گردش خون و تقویت آرامش استفاده می شود. همه اینها می تواند درد دیابتی را بهبود بخشد زیرا ماساژ باعث تسکین عضلات می شود.

 

آیا ماساژ کف پا برای درمان خارپاشنه تاثیرگذار است؟

ماساژ کف پا برای درد پا یک روش عالی برای کاهش درد است. خارپاشنه رسوبات کلسیمی هستند که از زیر پای شما بیرون می زند. این مانند یک تیغ در پاشنه است و باعث سوزش و درد می شود. ماساژ کف پا برای درمان خارپاشنه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. تکنیک ماساژ کف پا برای خارپاشنه:

با حرکت دادن شست ها به صورت دایره ای در امتداد قوس پای خود اصطکاک ایجاد کنید. کشش رباط ها و عضلات خود را با فشار سبک تا متوسط، از پاشنه پا تا انگشتان پا، ورز دهید. این کار را چند دقیقه تکرار کنید.

ماساژ کف پا برای واریس نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این روش نمی تواند واریس را درمان کند و صرفا علائم و دردها را کاهش می دهد.

 

آیا ماساژ کف پا برای کمردرد و سیاتیک نتیجه بخش است؟

ماساژ کف پا برای درمان سیاتیک

سیاتیک اصطلاحی است که برای اشاره به درد در امتداد عصب سیاتیک استفاده می شود که از قسمت پایین کمر، از طریق باسن و باسن، و به پایین هر پا امتداد می یابد. سیاتیک به طور معمول تنها یک طرف بدن شما را درگیر می کند و می تواند شدت آن از خفیف تا شدید متغیر باشد. اغلب با علائم دیگری از جمله بی حسی، گزگز، یا ضعف در ساق و پای آسیب دیده همراه است. ماساژ درمانی روشی برای تسکین درد است، بنابراین ماساژ کف پا برای درمان سیاتیک می تواند موثر باشد.


ماساژ کف پا برای کمر درد

کمردرد یک مشکل شایع در میان مردم که است که برخی از این درد ها عضلانی و برخی دیگر به دلیل نشستن نادرست مربوط به ستون فقرات است. فیزیوتراپیست های بریتانیایی نشان دادند که ماساژ فقط مربوط به شیوه های باستانی نیست و رفلکسولوژی ابزاری موثر برای القای آرامش و در نتیجه کاهش درد است. مطالعات بیشتر نشان داده است که رفلکسولوژی می تواند اضطراب را کاهش دهد و افرادی که کمردرد دارند نتایج بهتری را با رفلکسولوژی نسبت به ماساژ کمر خود تجربه کردند. ماساژ کف پا برای دیسک کمر یک روش عالی برای کاهش درد است. برای درمان خاص کمردرد، به نقاط بازتابی در کف هر دو پا، اطراف مچ پا، ناحیه اطراف پاشنه پا و لبه داخلی هر پا فشار وارد کنید. برای درمان کمردرد با انگشت شست خود به ناحیه درست زیر انگشتان خود فشار وارد کنید، از کف پا شروع کنید و به بالای پای خود بروید. در حالی که کف پای خود را کار می کنید، بند انگشتان خود را عمیقا فشار دهید. از لمس سبک تری روی نوک پاهای خود استفاده کنید زیرا ناحیه حساس تر و استخوانی تری است.

 

آیا ماساژ کف پا برای افسردگی یا رفع خستگی مفید است؟

بله. ماساژ می تواند به طور شگفت انگیزی افسردگی و خستگی را کاهش دهد. دلیل این اتفاق این است که ماساژ می تواند با ایجاد حس آرامش و از بین بردن استرس و اضطراب حس خوب و دل نشینی را به فرد ببخشد. بنابراین می تواند یک درمان عالی هنگام افسردگی و یا خستگی باشد. امروزه ماساژ کف پا برای افسردگی و ماساژ کف پا برای رفع خستگی بسیار مورد استفاده است.

آیا ماساژ کف پا برای پرپشتی مو و رویش مجدد مو مفید است؟

شاید با خود فکرکنید که ماساژ کف پا چه ارتباطی به رشد مو می تواند داشته باشد؟

اما بهتر است بدانید ماساژ کف پا و رویش مو، رابطه مستقیمی با هم دارند. دانشگاهی در ایالات متحده آمریکا توانست ثابت کند که ماساژ مناطق بی مو مانند کف دست و یا کف پا می تواند تاثیر عجیبی روی رشد موها داشته باشد. با دانستن نقاط تحریک موی سر در کف پا می توانید با ماساژ این نقاط به رشد موهای خود کمک کنید زیبایی موها باعث میشود تا با اعتماد به نفس بیشتر و فن بیان بالا صحبت کنید. پکیج های آموزش ماساژ آس شو، کاملا تخصصی و حرفه ای این نکات را به شما آموزش داده اند.
 

بهترین روغن برای ماساژ کف پا چیست؟

بهترین روغن برای ماساژ کف پا همان روغنی است که شما بتوانید با آن احساس راحتی کنید و بتواند حس خوبی به شما بدهد. اگر می خواهید ماساژ کف پا برای رفع خستگی را امتحان کنید، نارگیل انتخاب خوبی برای ماساز بزرگ کردن سینه نیزاست. اگر تمایل به سردی پا دارید، آفتابگردان یا کنجد به خوبی جواب می دهد. اگر مطمئن نیستید که از چه روغنی استفاده کنید، روغن کنجد یا کرچک معمولاً برای اکثر افراد مفید است. از خواص ماساژ کف پا با روغن سیاه دانه می توان به آنتی اکسیدان بودن آن اشاره کرد که باعث بهبود سردی کف پا، رفع خستگی، از بین بردن عفونت های قارچی و اگزما، نرم کنندگی پاشنه پا و... اشاره کرد. از دیگر روغن های عالی  می توان به ماساژ کف پا با روغن زیتون اشاره کرد. می توانید پاهای خود را بعد از حمام و یا قبل از خواب با روغن زیتون ماساژ دهید. روغن زیتون پاها را نرم و مرطوب می کند. با این کار از خشکی و زبری پوست جلوگیری می شود. خیساندن پاها در آب و استفاده از سنگ پا روی پینه قبل از استفاده از روغن زیتون باعث آبرسانی به پوست می شود و برای ماساژ دور چشم نیز مناسب است. این ها فقط بخشی از خواص ماساژ کف پا با روغن زیتون هستند.

 

سخن پایانی:

نقاطی کف پا وجود دارد که اعضای بدن رابطه مستقیم دارد. یعنی می توان با ماساژ آن نقاط در کف پا، آن بیماری را درمان کرد. بنابراین ماساژ کف پا از این نظر بسیار مورد اهمیت است. اگر علاقه مند به یادگیری این آموزش هستید، می توانید با مراجعه به بخش فروش پکیج های آموزشی سایت آس شو این آموزش کاربردی را فرا بگیرید.
 

 

آموزش ماساژ کف پا

فرم ارسال نظر

,rj