b
آموزش ماساژ دور چشم

آموزش ماساژ دور چشم

🟢 بهترین آموزش ماساژ چشم برای از بین بردن پف بالای چشم چروک دور چشم و رفع سیاهی و گودی زیر چشم با قیمت مناسب برای اولین بار در آس شو.

توضیحات بیشتر

بهترین روش ماساژ چشم جهت رفع پف و چروک و سیاهی دور چشم چیست؟

حتما ماساژ چشم را امتحان کنید. مالیدن کرم یا مرطوب‌کننده روی چشم‌ها می‌تواند باعث پف‌کردن آن‌ها شود. در عوض، سعی کنید به آرامی روی ناحیه چشم‌هایتان ضربه بزنید و نقاط فشار را ماساژ دهید تا تخلیه لنفاوی را تشویق کنید. این ماساژ 30 ثانیه ای درمان پف و سیاهی زیر چشم است. استرس، کم خوابی و خیره شدن طولانی مدت به صفحه کامپیوتر ، همه این بیماری های مدرن زیر چشم شما ظاهر می شوند. این یکی از دلایل متعددی است که باعث می شود آن حلقه های سیاه زیر چشممان ایجاد شود. یک ماساژ 30 ثانیه ای چشم می تواند به رفع تیرگی و پف زیرچشم کمک کند.

 

بهترین و موثرترین راه برای جلوگیری از افتادگی پلک بالا چیست؟

پلک های شما که از دو چین نازک ترین پوست بدن شما تشکیل شده اند، اهداف بسیار مهمی را انجام می دهند. آنها از چشم شما در برابر خشکی، اجسام خارجی و فشار اضافی محافظت می کنند. در طول خواب، پلک های شما اشک را به طور یکنواخت در اطراف چشم پخش می کنند تا آنها را هیدراته نگه دارد، با مسدود کردن نور به جوان سازی آنها کمک کند و گرد و غبار و زباله ها را از آن دور نگه دارد. با این حال، گاهی اوقات، پلک ها می توانند شل و افتاده شوند. در موارد شدیدتر، این می‌تواند منجر به مشکلات بینایی، نگرانی‌های زیبایی یا بیماری‌های اضافی شود. علت افتادگی پلک بالا چیست؟ پلک بالایی شما به ماهیچه ای متصل است که به نگه داشتن آن در جای خود و حرکت آن به سمت بالا و پایین برای پوشاندن یا باز کردن چشم شما کمک می کند. یک عضله کوچکتر و حمایت کننده به این روند کمک می کند. علاوه بر این، یک عضله زیر پوست ابروی شما برای بالا بردن پلک ها از بالا کار می کند. دلایل افتادگی پلک می تواند ضعف یا آسیب در هر یک یا هر سه ماهیچه یا تاندون آنها باشد. افتادگی در هر نقطه از بدن به عنوان پتوز شناخته می شود که از کلمه یونانی به معنای "سقوط" گرفته شده است. در پلک شما، بلفاروپتوزیس از کلمه یونانی "پلک" نامیده می شود.

 

تمرینات جلوگیری از افتادگی پلک بالا

 

ماساژ چشم

اگر متوجه می‌شوید که چشم‌هایتان شل‌تر و خسته‌تر به نظر می‌رسند یا پلک‌هایتان سنگین به نظر می‌رسند، می تواند باعث تشخیص افتادگی پلک شود و ورزش‌های افتادگی پلک ممکن است کمک کنند تا بهترین راه درمان افتادگی پلک را پیدا کنیم. اگرچه هیچ مطالعه علمی برای آزمایش این موضوع انجام نشده است، اما محققان می‌دانند که استفاده بیشتر از هر عضله می‌تواند اثرات ضعف و زوال عضلانی را خنثی کند، که اغلب منجر به قدرت عضلانی بیشتر و ظاهر بلندتر در ناحیه هدف می‌شود.

 

چجوری افتادگی پلک را درست کنیم؟

دست گرمی بازی کردن

پاکسازی، گرم کردن و ماساژ ملایم پلک ها، حتی بدون تمرین، باعث افزایش گردش خون و پاسخ های عصبی می شود. همچنین با نرم تر و انعطاف پذیرتر کردن ماهیچه پلک ها را برای یک تمرین جدی درمان افتادگی پلک آماده می کند.

تحریک اساسی ماهیچه ها

تحریک مستقیم به تنهایی ممکن است به کاهش پتوز کمک کند، چه از طریق حرکت متمرکز چشم، یا از طریق استفاده از یک وسیله تحریک کننده، مانند یک مسواک برقی. فشار مکانیکی برس باعث واکنش در عضلات کوچک پلک می شود. هر روز چند دقیقه را به تحریک پلک های خود اختصاص دهید، حتی اگر تصمیم دارید هر بار بیش از یک روش را امتحان کنید.


روش های رفع افتادگی پلک

به گفته انجمن ملی سکته مغزی، وادار کردن پلک ها به ورزش کردن هر یک ساعت ممکن است افتادگی پلک را بهبود بخشد. می‌توانید با بالا بردن ابروها، قرار دادن انگشت زیر آن و بالا نگه داشتن آن‌ها به مدت چند ثانیه در حالی که می‌خواهید ابروها را ببندید، با عضلات پلک کار کنید. این باعث ایجاد مقاومتی مشابه وزنه برداری می شود. پلک زدن سریع و اجباری و چرخاندن چشم نیز بر عضلات پلک تاثیر می گذارد.
تمرین چشمی جلوگیری از افتادگی پلک چشم
برای تمرین این روش، چشم یا چشم های خود را با افتادگی پلک روی یک جسم خاص ثابت کنید و تا زمانی که می توانید بدون منحرف کردن نگاه خود به آن خیره شوید. شما احساس خواهید کرد که عضلات چشم شما در حال کار کردن هستند.

 

علت افتادگی ناگهانی پلک یک چشم

اگر فقط یکی از پلک های شما افتاده باشد، ممکن است از چشم دیگر برای کارهای دشوارتر استفاده کنید، درست مثل اینکه از دست یا پای خوب خود به جای چشمی که آسیب دیده است استفاده کنید. برای اطمینان از اینکه پلک ضعیف‌تر تا حد امکان ورزش طبیعی انجام می‌دهد، ممکن است بخواهید چشم خوب خود را با یک چسب بپوشانید. این بدان معنی است که شما بدون اینکه متوجه شوید، در طول روز برخی از تمرینات پلک را انجام خواهید داد.

 

علت افتادگی پلک چیست؟

دلایل متعددی وجود دارد که علت افتادگی پلک چشم هستند. در بیشتر موارد، افتادگی پلک یا در دوران کودکی ظاهر می شود و به یک بیماری ژنتیکی مربوط می شود یا به تدریج و با کشیده شدن عضلات رخ می دهد.
اینکه آیا افتادگی پلک درمان دارد یا خیر، بستگی به این دارد که کدام یک از این شرایط علت آن باشد:
     سن، که باعث ضعیف شدن عضلات، تاندون ها و پوست می شود، حجم خود را از دست می دهد و به تدریج شل می شود
     قرار دادن نادرست تزریق بوتاکس که تا حدی باعث فلج شدن ماهیچه های ابرو یا پلک می شود.
     قطره های چشمی گلوکوم باعث کاهش چربی در ناحیه چشم می شود
     میاستنی گراویس که با خستگی و عدم کنترل عضلانی مشخص می شود
     فلج عصب سوم، وضعیتی که در آن عصب درگیر در حرکت چشم شما آسیب می بیند و باعث فلج پلک می شود.
     بیماری عصبی یا فلجی
     آسیب چشم
     شرایط خود ایمنی
     دیابت
     سکته
اگر یک طرف صورت یا یک چشم شما به طور ناگهانی افتاده باشد، این می تواند نشان دهنده سکته مغزی باشد که یک اورژانس پزشکی است. با 115 تماس بگیرید.

 

فیلم آموزش ماساژ چشم در آسشو به زبان فارسی


     با استفاده از حرکات ضربه ای ملایم با انگشت اشاره و میانی خود (بدون کشیدن)، یک دایره دور چشمان خود ضربه بزنید. ضربه زدن باعث جریان خون در ناحیه می شود. در امتداد ابروهای خود به سمت بیرون بروید، سپس در امتداد بالای استخوان گونه به سمت داخل به سمت پل بینی خود بروید. دور چشمان خود سه بار دور بزنید. سپس با انگشتان وسط خود، در نقاط فشار درست زیر استخوان ابرو در دو طرف بینی، جایی که ابروهای شما باید شروع شود، محکم به سمت بالا فشار دهید. سپس محکم به سمت داخل به سمت بینی، بالای پل، در کنار مجاری اشک فشار دهید.  شقیقه های خود را با انگشت اشاره و وسط خود ماساژ دهید تا به پایان برسد. نکته مهم در مورد ماساژ درمان ورم زیر چشم این است که می توانید آن را در هر زمانی از روز بدون بهم ریختن آرایش خود انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که انگشتان خود را در امتداد پوست ظریف نزدیک چشم خود نکشید تا به آن آسیب نرسانید. برای تجربه آرامش بیشتر، این کار را با مقداری کرم دور چشم سرد انجام دهید. این ماساژ برای از بین بردن پف بالای چشم بسیار کاربردی ست.

 

درمان پف زیر چشم در خانه

نکات زیر می تواند به شما در کاهش یا رفع پف زیر چشم کمک کند:
     از کمپرس خنک استفاده کنید. یک دستمال تمیز را با آب خنک خیس کنید. ...
     مصرف مایعات را قبل از خواب کاهش دهید و نمک را در رژیم غذایی خود محدود کنید .
     سیگار نکشید.
     به اندازه کافی بخوابید. این کار به کاهش وزن برای داشتن کمر باریک نیز کمک میکند.
     هنگام خواب زیر سر خود را بالاتر از سطح بدن قراردهید.
     ممکن است آلرژی داشتهباشید. از درمان های گیاهی از بین برنده آلژی استفاده کنید.
     از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
      به کمک یک روغن گیاهی زیر چشم خود را با نوک انگشت ها ماساژ دهید. با نوک انگشت ها به زیر چشم ها ضربه بزنید.

 

ماساژ برای رفع چروک دور چشم

ماساژ ضربان دار یک روش عالی و استثنایی است. برای ماساژ دور چشم برای رفع چروک، انگشت اشاره، وسط و انگشت حلقه هر دو دست را زیر چشم خود بگیرید. نوک انگشتان را در تماس با پوست خود نگه دارید، به آرامی انگشتان خود را تا یک دقیقه فشار دهید. ممکن است بخواهید قبل از شروع ماساژ مقداری کرم دور چشم یا یک سرم مرطوب کننده نیز بمالید.

 

درمان سیاهی زیر چشم

سیاهی و گودی زیر چشم عارضه‌ای است که اغلب ما در مقطعی به آن دچار شده ایم. این موقعیت میتواند در اثر خستگی و بیخوابی، کم خونی، استرس و اضطراب، ژنتیک و..... ایجاد شود. درمان گودی و پف زیر چشم دور از انتظار نیست و می توان با رعایت رژیم غذایی مناسب و مراقبت هایی پوستی به راحتی این عارضه را درمان کرد. یکی از مهمترین دلایل سیاهی زیر چشم رگ های خونی است. بنابراین برای رفع گودی و پف زیر چشم، با انگشت اشاره و میانی خود، حرکات ضربه‌ای را به صورت دایره‌ای دور چشم انجام دهید تا جریان خون به چشم افزایش یابد. انگشت اشاره و وسط خود را در امتداد ابروها به سمت بیرون حرکت دهید و بالای استخوان گونه خود را به سمت پایین پل بینی خود حرکت دهید.

 

ماساژ دور چشم برای تقویت بینایی

برای ماساژ تقویت چشم با مالیدن دست ها به هم شروع کنید تا گرم شوند. چشمان خود را ببندید و کف هر دست را روی استخوان گونه مربوطه قرار دهید. دست خود را روی هر چشم جمع کنید و به مدت پنج دقیقه عمیق نفس بکشید. چشمک زدن هنگام نگاه کردن به مانیتور و صفحه تلفن همراه سرعت پلک زدن ما را کاهش میدهد. این امر می‌تواند باعث خشک شدن چشم‌ها شود. پلک زدن غدد چربی در پلک ها را پمپ می کند و ترشحات روان کننده آنها را تحریک می کند. همچنین به پخش شدن اشک روی چشم کمک می کند. تمرین پلک زدن شامل بستن چشم ها، مکث دو ثانیه و سپس باز کردن مجدد آنها است. این ماساژ چشم برای رفع خستگی فوق العاده است.

 

ماساژ دور چشم برای رفع پف چشم

برای زیبایی پف چشم از انجام این ماساژ استثنایی غافل نشوید. تصور کنید در حال تایپ سریع روی صفحه کلید هستید. از این حرکت ضربه زدن سریع به دور چشم ها، شقیقه ها و روی پیشانی به مدت 10 ثانیه استفاده کنید. انگشت خود را از زیر چشم به سمت تیغه بینی بکشید و سپس به سمت قوس ابرو حرکت کنید، سپس دوباره زیر چشم برگردید. سعی کنید 3 الی 4 بار اینکار را انجام دهید. این ماساژ برای رفع پف چشم بسیار کاربردی است.

 

ماساژ چشم بعد از عمل پلک

سوالی که برای اکثر افراد پیش می آید این است که آیا بعد از جراحی پلک می توان از ماساژ استفاده کرد؟ باید بگوییم که بله. شما باید ماساژ ملایم پلک ها را دو هفته پس از جراحی یا تا زمانی که بخیه های شما به طور کامل بهبود یابد، شروع کنید. این به صاف کردن هر گونه بی نظمی در شکل گرفتن پلک و مستحکم شدن ناحیه پلک کمک می کند.

 

ماساژ چشم برای رفع چروک

از حرکات مکرر نیشگون گرفتن از بالای بینی تا مرکز پیشانی خود استفاده کنید، سپس انگشتان خود را محکم به سمت بیرون به سمت شقیقه خود بلغزانید تا تنش ایجاد کنید. همین حرکت را در طرف دیگر پیشانی خود انجام دهید. حرکات را سه بار در هر طرف تکرار کنید.

 

ماساژ چشم برای رفع سیاهی

  • مرحله 1: با استفاده از انگشت اشاره و وسط خود، به آرامی دور دایره چشمان خود ضربه بزنید. انگشتان خود را نکشید. این کار باعث بهبود گردش خون در اطراف چشم می شود.

 

  • مرحله 2: اکنون با استفاده از همان حرکات ضربه ای ملایم به سمت ابروهای خود بروید، سپس در امتداد بالای استخوان گونه و پل بینی به سمت داخل بیایید. این کار را سه بار انجام دهید.

 

  • مرحله 3: با استفاده از نوک انگشت وسط خود، ناحیه ای را که ابروهای شما شروع می شود را محکم فشار دهید. این نقطه فشار ماهیچه های چشم شما را شل می کند.

 

  • مرحله 4: همان فشار را به بینی خود، روی پل بینی و گوشه داخلی چشم وارد کنید.

 

درمان قطعی پف زیر چشم در طب سنتی چیست؟

امروزه درمان های بدون خطر بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته اند. درمان پف زیر چشم بدون جراحی با کمک طب سوزنی از این دسته خدمات است. طب سوزنی و ماساژ با کمک گوا شا را می توان به عنوان درمان قطعی پف زیر چشم در طب سنتی معرفی کرد. درمان پف زیر چشم با طب سوزنی به گردش خون کمک میکند و می تواند سیاهی و پف زیر چشم را کاهش دهد.

درمان گیاهی پف زیر چشم

 چای بابونه دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی طبیعی است که به تسکین مویرگ های تحت فشار در ناحیه زیر چشم کمک می کند. برای استفاده از کیسه های چای سرد به عنوان کمپرس، یک چای کیسه ای را در آب تمیز خیس کنید و سپس به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید. کیسه های چای را روی چشمان خود بمالید.


درمان پف بالای چشم در طب سنتی

درمان پف بالای چشم در طب سنتی وجود دارد و می تواند یک ایده عالی باشد. استفاده از داروی گیاهی برای پف بالای چشم از گذشته وجود داشته و امروزه افراد دوباره برای درمان به داروهای گیاهی مراجعه می کنند. آلوئه ورا و عسل دو ماده فوق العاده برای اینکار هستند. شیره تازه آلوئه ورا برای درمان عفونت، بهبود بینایی و درمان پف و سیاهی در چشم چکانده می شود. همچنین مالیدن عسل روی پف چشم می تواند از التهاب آن بکاهد. همچنین عسل برای بهبود عفونت و زخم های قارچی فوق العاده است.

ماساژ دور چشم در طب سنتی

ماساژ دور چشم در طب سنتی به شدت تاکید شده است. ماساژ دور چشم می تواند به گردش خون و لیفت پلک و عضلات چشم کمک کند. این اتفاق از بروز چین و چروک زودرس جلوگیری کر

 

آموزش کامل ماساژ دور چشم با روغن زیتون و.... مواد طبیعی در خانه

ماساژ دور چشم با روغن نارگیل
صورت خود را بشویید و هر گونه آرایش یا سایر محصولات زیبایی را پاک کنید تا روغن نارگیل جذب پوست شما شود. حدود یک قاشق چایخوری روغن نارگیل با دمای اتاق را به آرامی در ناحیه زیر چشمان خود ماساژ دهید. زیر هر چشم حداقل 30 ثانیه ماساژ دهید. اجازه دهید روغن نارگیل کاملا جذب پوست شما شود.
ماساژ دور چشم با روغن خراطین
کمی از روغن خراطین را به سر انگشتان خود بزنید و به صورت رفت و برگشت زیر چشم و روی پلک ها بزنید. چند بار به صورت رفت و برگشت این عمل را تکرار کنید. روغن خراطین به سرعت جذب می شود. این کار را تا جذب کامل روغن ادامه دهید.
ماساژ دور چشم با روغن آرگان
کافی است چند قطره روغن آرگان را بردارید و با انگشت حلقه خود به آرامی آن را دور چشمانتان بزنید. ناحیه مورد نظر را با روغن ماساژ دهید و آن را حفظ کنید. شما همچنین می توانید این کار را در شب انجام دهید. ناحیه زیر چشم شما به وضوح صاف تر، نرم تر و روشن تر خواهد شد.
ماساژ دور چشم با یخ
تکه های یخ برای آرام کردن چشم های خسته و کاهش فشار چشم معجزه می کنند. پس از یک روز طولانی و خسته کننده در محل کار، چند تکه یخ را روی چشمان خود قرار دهید تا اثری آرام بخش داشته باشد. این روش ساده علاوه بر اینکه به چشمان شما یک اثر خنک کننده می دهد، بلکه آنها را تسکین می دهد.
ماساژ دور چشم با روغن زیتون
این روغن برای کاهش سیاهی دور چشم  و  بزرگ کردن سینه عالی است. کمی از روغن زیتون را با کمک یک پنبه به آرامی زیر چشم ها بزنید و اجازه دهید تا صبح روی پوستتان باقی بماند.
ماساژ دور چشم با ویتامین e
ماساژ اطراف چشم با مواد طبیعی یکی از روش های عالی برای کاهش التهاب چشم است. می توانید روغن ویتامین E را در ناحیه زیر چشم خود بمالید. انگشتان خود را نوازش گونه زیر چشم بکشید تا جذب شود. این ماساژ دور چشم برای چروک بسیار عالی است.
ماساژ دور چشم با قاشق
برای ماساژ چشم با قاشق، یک قاشق سرد یخی را روی پوست خود محکم نگه دارید و در حالی که فشار ملایمی وارد می کنید، آن را به سمت بالا حرکت دهید. از مرکز پیشانی خود شروع کنید و سپس به سمت بالا در برابر خط فک و گونه ها حرکت کنید. سپس قاشق را دوباره در آب یخ فرو کنید و قاشق را روی پلک خود فشار دهید.
 

 

بهترین و جدیدترین راه برای درمان افتادگی پلک بدون جراحی در خانه

درمان های پزشکی برای افتادگی پلک
اگر افتادگی پلک ها با توانایی دید یا عملکرد شما تداخل دارد و ورزش های افتادگی پلک مشکل را حل نکرده است، می توانید با پزشک خود در مورد درمان های پزشکی صحبت کنید.
قطره چشمی برای رفع افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس
برای درمان افتادگی پلک بعد از تزریق بوتاکس، یک مطالعه قدیمی نشان داد که قطره‌های لوپیدین ممکن است به بهبودی سریع‌تر کمک کنند، زیرا باعث انقباض سریع پلک‌ها می‌شوند و شبیه تمرینات افتادگی پلک هستند.

 

بهترین درمان برای افتادگی پلک

درمان افتادگی پلک بدون جراحی یک روش ایده آل برای افراد به شمار می آید. شما می توانید برای درمان افتادگی پشت چشم از روش های زیر استفاده کنید. اگر به این عارضه مبتلا نیستید می توانید به عنوان راه های جلوگیری از افتادگی پلک از آنها کمک بگیرید.
از چای کیسه ای بابونه استفاده کنید.
با استفاده از مواد طبیعی، یک لوسیون خانگی برای احیای چشمان خود درست کنید.
خیار همچنین یک درمان عالی برای افتادگی پلک است.
آب یخ می تواند برای برخی موارد خفیف (بسته به علت اصلی) به طرز شگفت انگیزی موثر باشد.
سعی کنید در رژیم غذایی خود انگور بیشتری مصرف کنید.

ما در وبسایت آس شو از جدیدترین متد روز دنیا و. دوره های اموزشی ماساز چشم آسشو بهره ببرید.

 

آرامش و شادابی با ماساژ دور چشم: نگاهی جوان و تازه

ماساژ دور چشم یک روش فوق‌العاده برای کاهش تنش و خستگی در ناحیه دور چشم است. با آموزش ماساژ دور چشم، می‌توانید از آرامش و شادابی در ناحیه چشم‌های خود لذت ببرید و به نگاهی جوان و تازه دست یابید.

 

سخن پایانی

 

ماساژ دور چشم می تواند بینایی را بهبود ببخشد و التهابات اطراف چشم را به طرز چشم گیری کاهش دهد. و شما در هنگام صحبت با اعتماد به نفس و با فن بیان بالا در مقابل نگاه تماشاگران هستید. شما می توانید با پکیج های آموزش ماساژ چشم آس شو این خدمات را آموزش ببینید و از این طریق کسب درآمد کنید.

آموزش ماساژ دور چشم

فرم ارسال نظر

,rj